Sastav Glavnog odbora

    Predsednik stranke      
    1 Boris Tadić Stari grad Beograd -istok
    Potpredsednici stranke      
    2 Nenad Konstantinović Savski venac Beograd-istok
    3 Marko Đurišić Vračar Beograd -istok
    4 Aleksandar Ivkovac Novi Sad Južnobački
    5 Goran Radosavljević Zvezdara Beograd
    6 Tinde Kovač Cerović Savski venac Beograd-istok
    Članovi predsedništva u širem sastavu
    7 Dragan Vujadinović Kosjerić Zlatiborski
    8 Slobodan Homen Savski venac Beograd-istok
    9 Mladen Erceg Zemun Beograd
    10 Đura Vlaškalić Novi Sad Južnobački
    11 Zlatko Dragosavljević Despotovac Pomoravski
    12 Slavica Sotirović Vranje Pčinjski
    13 Uranija Kozmidis Luburić Novi Sad Južnobački
    14 Biljana Hasanović Korać Vršac Južnobanatski
    15 Branka Karavidić Majdanpek Borski
    16 Darko Gavrilović Novi Sad Južnobački
    17 Dragoslav Ćirković Niš Niški
    18 Nebojša Cakić Leskovac Jablanički
    Predsednik Izvršnog odbora      
    19 Goran Bogdanović Leposavić Kosovsko-mitrovački
    Predsednik Političkog saveta      
    20 Ninoslav Stojadinović Niš - Medijana Nišavski
    Generalni sekretar      
    21 Milan Mirosavljević Savski venac Beograd-istok
    Direktor       
    22 Zdravko Stanković Zemun Beograd-sever
    Šef poslaničkog kluba u Narodnoj Skupštini      
    Marko Đurišić Vračar Beograd-istok
    Šef poslaničkog kluba u pokrajinskom parlamentu      
         
    Predsednik Pokrajinskog odbora      
    Uranija Kozmidis Luburić Novi Sad Južnobački
    Predsednik Gradskog odbora Beograd      
    23 Aleksandar Ivanović Vračar Beograd-istok
    Sekretarka       
    24 Sanja Starčević Voždovac Beograd-jug
    Internacionalni sekretar      
    25 Jovan Ratković Čukarica Beograd - zapad
    Potparol      
    26 Konstantin Samofalov Vračar Beograd -istok
    Izabrani članovi Glavnog odbora      
    27 Marko Savić Čukarica Beograd-zapad
    28 Đorđe Bajec Palilula Beograd - istok
    29 Sofija Pašić Zvezdara Beograd -jug
    30 Jovan Majski Zemun Beograd -sever
    31 Borislav Petrović Kladovo Borski
      Golubac Braničevski
    32 Zoran Andrejić Zaječar Zaječarski
        Apatin Zapadnobački
    33 Ilija Ćirković Čajetina Zlatiborski
    Nebojša Cakić Leskovac Jablanički
    34 Bojan Petrović Pančevo Južnobanatski
    35 Goran Dančetović Obilić Kosovski
    36 Dragan Petković Parteš Kosovsko pomoravski
    37 Obrad Kovačević Kosovska Mitrovica Kosovsko mitrovački
    38 Aleksandar Popović Ljig Kolubarski
    39 Vladimir Bajunović Koceljeva Mačvanski
    40 Kosta Milošević Čačak Moravički
    41 Dragan Krasić Niš Nišavski
    42 Paraćin
    Slavica Sotirović Vranjska banja Pčinjski
    43 Slobodan Zečević Tutin Raški
    44 Dragan Vlajnić Kikinda Severnobanatski
    45 Slobodan Goševski Zrenjanin Srednjebanatski
    46 Nataša Cvjetković Šid Sremski
    47 Goran Stojković Žitorađa Toplički
    48 Vesna Miljuš Novi Sad Južnobački
    Predsednik Statutarne komisije      
    49 Miloš Paligorić Stari grad Beograd - istok
    Statutarna komisija      
    50 Vujadin Masnikosa Novi Sad Južnobački
    51 Zorica Damjanović Rodić Zemun Beograd -sever
    52 Snežana Malović Vračar Beogra-istok
    53 Jelena Batoćanin Savić Trstenik Rasinski
    Predsednik Etičkog odbora      
         
    Narodni poslanici      
    Marko Đurišić Vračar Beograd -istok
    Zdravko Stanković Zemun Beograd-sever
    Nenad Konstantinović Savski venac Beograd-istok
    Goran Bogdanović Leposavić Kosovsko-mitrovački
    Predsednici gradskih i opštinskih odbora      
    54 Nebojša Pajović Novi Beograd Beograd - sever
    55 Nikola Dmitrašinović Zemun Beograd - sever
      Surčin Beograd - sever
    56 Ljubiša Stanojević Obrenovac Beograd - sever
    57 Vladimir Pupavac Čukarica Beorgad -zapad
    58 Duško Vuksanović Rakovica Beorgad -zapad
    59 Ljiljana Zdravković Lazarevac Beorgad -zapad
    60 Rade Stevanović Barajevo Beorgad -zapad
    61 Andrija Mijailović Zvezdara Beograd-jug
      Voždovac Beograd-jug
      Mladenovac Beograd-jug
    62 Zoran Jovanović Grocka Beograd-jug
    63 Miroslav Negić Sopot Beograd-jug
    64 Vukota Jakšić Vračar Beograd -istok
    65 Avram Izrael Stari grad Beograd -istok
    66 Miloš Kovačević Savski venac Beograd -istok
    67 Vladan Joksović Palilula Beograd -istok
    68 Ozren Simjanovski Subotica Severnobački
    69 Janoš Belanji Bačka Topola Severnobački
      Mali Iđoš Severnobački
    70 Aleksandar Kronić Sombor Zapadnobački
    71 Gojko Tešović Kula Zapadnobački
    72 Nikola Krivokuća Odžaci Zapadnobački
    73 Željko Rajčević Apatin Zapadnobački
        Novi Sad Južnobački
    74 Bojana Radun Bačka Palanka Južnobački
    75 Dragan Stijepović Vrbas Južnobački
    76 Zvonimir Stankov Bečej Južnobački
    77 Vladislav Capik Temerin Južnobački
      Žabalj  
    78 Dragan Drapšin Srbobran Južnobački
      Bač Južnobački
    79 Branislav Cesnak Bački Petrovac Južnobački
    80 Vladimir Savić Titel Južnobački
      Beočin Južnobački
      Sremski Karlovci Južnobački
    81 Mićo Stojanović Kikinda Severnobanatski
      Kanjiža Severnobanatski
      Ada  
      Senta Severnobanatski
      Čoka Severnobanatski
      Novi Kneževac Severnobanatski
    82 Predrag Grgić Zrenjanin Srednjobanatski
      Novi Bečej Srednjobanatski
    83 Gabor Lodi Žitište Srednjobanatski
    Gabor Lodi Sečanj Srednjobanatski
    84 Zoran Kovačević Nova Crnja Srednjobanatski
    85 Srđan Miković Pančevo Južnobanatski
    86 Ivan Dotlić Kovin Južnobanatski
      Kovačica Južnobanatski
    87 Dojna Kišmarton Alibunar Južnobanatski
    88 Saša Stanković Bela Crkva Južnobanatski
    89 Dušan Petrović Plandište Južnobanatski
    90 Srba Đorđević Opovo Južnobanatski
    91 Dražen Damnjanović Sremska Mitrovica Sremski
    92 Zoran Radivojević Stara Pazova Sremski
    93 Borislav Đorđević Ruma Sremski
      Inđija Sremski
    94 Željko Brestovački Šid Sremski
      Pećinci Sremski
    95 Srđan Trivić Irig Sremski
      Šabac Mačvanski
    96 Zoran Đurić Loznica Mačvanski
      Mali Zvornik Mačvanski
    97 Miloš Teodorović Bogatić Mačvanski
      Krupanj Mačvanski
      Vladimirci Mačvanski
      Ljubovija Mačvanski
    Vladimir Bajunović Koceljeva Mačvanski
    98 Aleksandar Gajić Valjevo Kolubarski
      Ub Kolubarski
      Mionica Kolubarski
    99 Miloš Ranković Lajkovac Kolubarski
      Osečina Kolubarski
    100 Mihailo Zečević Ljig Kolubarski
    101 Vesna Jeremić Dragojević Smederevo Podunavski
    102 Zoran Gačić Smederevska Palanka Podunavski
    103 Dušan Ivanović Velika Plana Podunavski
    104 Ljubiša Stokić Požarevac Braničevski
    105 Nikola Marković Petrovac Braničevski
    106 Dragan Tanasković Veliko Gradište Braničevski
    107 Zlatan Bogdanović Kučevo Braničevski
    108 Zlatko Mijatović Malo Crniće Braničevski
      Žabari Braničevski
      Žagubica Braničevski
      Golubac Braničevski
      Kostolac Braničevski
    109 Slavica Saveljić Kragujevac Šumadijski
      Aranđelovac Šumadijski
    110 Milan Šević Topola Šumadijski
    111 Vladica Ćurčić Knić Šumadijski
      Rača Šumadijski
      Batočina Šumadijski
    112 Dejan Iličić Lapovo Šumadijski
    113 Aleksandar Grković Jagodina Pomoravski
    114 Ivica Rakić Paraćin Pomoravski
    115 Ivan Nikodijević Ćuprija Pomoravski
    116 Radiša Stevanović Svilajnac Pomoravski
    117 Zdravko Zarić Despotovac Pomoravski
      Rekovac Pomoravski
    118 Srđan Marjanović Bor Borski
    119 Dragoljub Đorđević Negotin Borski
    Borislav Petrović Kladovo Borski
    Branka Karavidić Majdanpek Borski
    120 Aleksandar Branković Zaječar Zaječarski
    121 Darko Petrović Knjaževac Zaječarski
    122 Bratislav Cerović Sokobanja Zaječarski
    123 Slaviša Perić Boljevac Zaječarski
    124 Nebojša Đurić Užice Zlatiborski
      Prijepolje Zlatiborski
    125 Marijana Bjelić Priboj Zlatiborski
    126 Razumenka Marković Požega Zlatiborski
      Sjenica Zlatiborski
    127 Bojan Zečić Bajina Bašta Zlatiborski
    128 Slobodan Martinović Nova Varoš Zlatiborski
      Arilje Zlatiborski
    129 Strajin Nedović Čajetina Zlatiborski
    Dragan Vujadinović Kosjerić Zlatiborski
    130 Mira Milinković Čačak Moravički
    131 Slobodan Stanić Gornji Milanovac Moravički
    132 Milojica Ćojbašić Ivanjica Moravički
        Lučana Moravički
    133 Dragan Bogdanović Kraljevo Raški
    134 Ivan Slović Novi Pazar Raški
    Slobodan Zečević Tutin Raški
    135 Mateja Mijatović Vrnjačka Banja Raški
      Raška Raški
    136 Dragan Jovanović Kruševac Rasinski
      Trstenik Rasinski
    137 Vitomir Samardžić Aleksandrovac Rasinski
      Varvarin Rasinski
      Brus Rasinski
    138 Zvezdan Babić Ćićevac Rasinski
    Dragoslav Ćirković Niš Nišavski
    139 Tomislav Budeš Niš-Medijana Nišavski
    140 Jugoslav Dobričanin Niš-Palilula Nišavski
    141 Marko Filipović Niš-Pantelej Nišavski
    142 Bojan Živković Niš-Crveni krst Nišavski
    143 Nebojša Prvulović Niš-Niška Banja Nišavski
    144 Miloš Petrović Aleksinac Nišavski
    145 Saša Cvetković Doljevac Nišavski
    146 Rade Mitić Svrljig Nišavski
      Merošina Nišavski
    147 Ivan Stojanović Gadžin Han Nišavski
      Ražanj Nišavski
    148 Goran Mrdaković Prokuplje Toplički
    149 Aleksandar Milenković Kuršumlija Toplički
    150 Jovica Stanisavljević Žitorađa Toplički
    151 Miloš Vasiljević Blace Toplički
    152 Vladica Tošić Pirot Pirotski
    153 Vladimir Veljković Babušnica Pirotski
        Bela Palanka Pirotski
    154 Srđan Pavlović Dimitrovgrad Pirotski
    155 Nenad Zdravković Leskovac Jablanički
    156 Slavoljub Mitov Vlasotince Jablanički
    157 Lena Đorđević Lebane Jablanički
    158 Predrag Jovanović Bojnik Jablanički
      Medveđa Jablanički
    159 Srđan Šušulić Crna Trava Jablanički
    Nenad Zdravković Vranje Pčinjski
    160 Boban Pavlović Bujanovac Pčinjski
      Preševo Pčinjski
      Vladičin Han Pčinjski
    161 Rajka Dojčinović Surdulica Pčinjski
      Bosilegrad Pčinjski
      Trgovište Pčinjski
      Vranjska Banja Pčinjski
    162 Milan Mihajlović Obilić Kosovski
    Goran Dančetović Gračanica Kosovski
      Štrpce Kosovski
    163 Nikola Tasić Parteš Kosovsko-pomoravski
      Ranilug Kosovsko-pomoravski
    164 Dobrivoje Mladenović Novo Brdo Kosovsko-pomoravski
    165 Branko Ninić Leposavić Kosovski-mitrovački
    166 Ivica Mirković Kosovska Mitrovica Kosovski-mitrovački
    167 Ivica Vukašinović Zvečan Kosovski-mitrovački

     

    Извод из Статута Социјалдемократске странке:

     

    Главни одбор је највиши орган одлучивања у СДС-у између два заседања Скупштине. 

    Надлежности
    Члан 29.

    Главни одбор: 
    • утврђује политику СДС-а између два заседања Скупштине;
    • спроводи одлуке Скупштине;
    • утврђује предлог Програма и Статута СДС-а и њихових измена и допуна;
    • доноси опште акте СДС-а;
    • доноси Пословник о раду;
    • одлучује о учествовању СДС-а на изборима и усваја Изборни програм СДС-а;
    • одлучује о изборним коалицијама на републичком и покрајинском нивоу;
    • одлучује о учешћу у републичкој власти;
    • именује Изборни штаб;
    • на предлог Председништва СДС-а утврђује листу кандидата/киња за народне посланике/це и посланике у Скупштини Аутономне покрајине;
    • на предлог Председништва потврђује кандидата/кињу за председника/цу Републике Србије, као и кандидата/кињу за председника/цу и чланове/ице Владе Републике Србије, председника/цу и чланове/ице Покрајинске владе и градоначелника/цу Града Београда; 
    • анализира резултате избора;
    • бира и разрешава председника/цу и чланове/ице Извршног одбора већином гласова чланова/ица Главног одбора;
    • бира и разрешава чланове/ице Политичког савета на четири године;
    • бира и разрешава интерног ревизора;
    • бира и разрешава чланове/ице Председништва у ширем саставу;
    • именује чланове/ице Савета за кадровску политику;
    • разматра и усваја извештај председника/це о раду између два заседања Главног одбора;
    • разматра и усваја извештај председника/це Извршног одбора о раду Извршног одбора између два заседања Главног одбора; 
    • може образовати сталне савете са одређеним задацима;
    • може образовати привремена тела;
    • доноси одлуку о колективном учлањењу политичких странака, удружења грађана/ки и других организација у СДС;
    • може делегирати послове из тачке 7. до 10. овог члана Председништву;
    • на предлог Извршног одбора доноси одлуку о висини годишње чланарине; 
    • усваја кодекс страначке етике;
    • разматра и усваја шестомесечни извештај интерног/е ревизора/ке о финансијама СДС-а;
    • обавља друге послове које му одреди Скупштина; 
    • обавља друге послове утврђене Статутом и другим општим актима СДС-а. 
     
    Главни одбор може поједине послове из своје надлежности да делегира другим органима СДС-а, изузев послова утврђених тачкама 3. до 6., као и тачкама 12. и 13. овог члана