Изабрани чланови Скупштине:

  1. Синиша Павловић, Ада
  2. Богдан Рилак, Александровац
  3. Раде Медић, Апатин
  4. Љубиша Милијановић, Ариље
  5. Ратомир Ристић, Бабин Мост
  6. Мирослав Ивић, Бачка Паланка
  7. Бранкица Докић, Бачка Паланка
  8. Слободан Радојевић, Бачка Топола
  9. Драгана Томић-Пејић, Бајина Башта
  10. Јасмина Јовановић, Барајево
  11. Александар Тиосављевић, Барајево
  12. Владимир Милосављевић, Баточина
  13. Снежана Ђорђевић, Баточина
  14. Јудит Станков, Бечеј
  15. Зоран Окука, Бела Црква
  16. Драгана Крстић, Бела Паланка
  17. Татјана Деспотовић, Бела Паланка
  18. Владан Видановић, Бела Паланка
  19. Драган Живковић, Бела Паланка
  20. Владимир Тричковић, Бела Паланка
  21. Горан Атанасковић, Бујановац
  22. Илија Ћирковић, Чајетина
  23. Александар Манојловић, Ћићевац
  24. Љубица Аврамовић, Ћићевац
  25. Сузана Гајић, Ћићевац
  26. Драгана Радосављевић, Ћићевац
  27. Драгана Стојановић Крстић, Црвени Крст- Ниш
  28. Јован Анђелковић, Чукарица
  29. Милан Симеуновић, Чукарица
  30. Јелена Ашковић, Чукарица
  31. Марко Рацков, Чукарица
  32. Никола Бојић, Чукарица
  33. Малиша Алимпијевић, Деспотовац
  34. Дарко Петровић, Деспотовац
  35. Иван Николић, Голубац
  36. Ана Поповић, Голубац
  37. Катарина Славковић, Гроцка
  38. Немања Ранђеловић, Гроцка
  39. Ненад Стојков, Гроцка
  40. Миодраг Вен, Инђија
  41. Иван Симић, Јагодина
  42. Сања Јовановић Цветковић, Јагодина
  43. Дарко Радовановић, Јагодина
  44. Небојша Лакета, Кикинда
  45. Соња Шимон, Кикинда
  46. Обрад Ковачевић, Косовска Митровица
  47. Снежана Субаша Недељковић, Ковачица
  48. Небојша Ђорђевић, Ковачица
  49. Жарко Петровић, Ковин
  50. Миљан Белоица, Крагујевац
  51. Катарина Сенић, Крагујевац
  52. Витомир Недељковић, Крагујевац
  53. Ђорђе Делибашић, Крагујевац
  54. Горан Планић, Крагујевац
  55. Ружица Златић, Крагујевац
  56. Владимир Петковић, Краљево
  57. Драган Богдановић, Краљево
  58. Далиборка Цветковић, Краљево
  59. Марија Мурганић, Краљево
  60. Михал Кржачек, Кула
  61. Љиљана Здравковић, Лазаревац
  62. Предраг Виденовић, Лазаревац
  63. Јеленко Мићић, Лазаревац
  64. Мирко Антонијевић, Лепосавић
  65. Ђорђе Петровић, Лесак
  66. Игор Пејчић, Лесковац
  67. Славица Николић, Лесковац
  68. Татјана Бадњаревић, Лесковац
  69. Братислав Прокоповић, Лесковац
  70. Павле Стојковић, Лесковац
  71. Силвана Илић, Лесковац
  72. Јовица Станковић, Лесковац
  73. Дејан Живић, Липљан
  74. Александар Поповић, Љиг
  75. Биљана Јовановић, Медијана-Ниш
  76. Бобан Михајловић, Медијана-Ниш
  77. Новица Раичковић, Медијана-Ниш
  78. Марина Јанковић, Медијана-Ниш
  79. Сузана Васић, Медијана-Ниш
  80. Богдан Младеновић, Младеновац
  81. Марија Секулић, Младеновац
  82. Мирјана Симовић, Младеновац
  83. Станко Томин, Нова Црња
  84. Милан Јефтовић, Нови Београд
  85. Јованка Шкрбић, Нови Београд
  86. Ранко Влаисављевић, Нови Београд
  87. Милица Рогић, Нови Београд
  88. Иван Гајић, Нови Београд
  89. Константин Бранковић, Нови Београд
  90. Вељко Думнић, Нови Београд
  91. Ненад Пејић, Нови Београд
  92. Лореда Постић, Нови Београд
  93. Иван Петрић, Нови Кнежевац
  94. Јован Влашки, Нови Сад
  95. Георгиос Костантинидис, Нови Сад
  96. Ивона Микловић, Нови Сад
  97. Стефан Љубичић, Нови Сад
  98. Михаило Милетић, Нови Сад
  99. Весна Миљуш, Нови Сад
  100. Дамир Лукач, Нови Сад
  101. Ђура Влашкалић, Нови Сад
  102. Данило Копривица, Нови Сад
  103. Виктор Орешчанин, Нови Сад
  104. Тибор Боднар Нови Сад
  105. Милош Ковачевић, Ново Брдо
  106. Данило ШћепановићОџаци
  107. Мирослав Самарџић, Палилула
  108. Милован Томићевић, Палилула
  109. Бланша Јовановић, Палилула
  110. Гордана Ристић, Палилула
  111. Марко Милоњић, Палилула
  112. Мирослав Илић, Палилула
  113. Светислав Ђинђић, Палилула
  114. Дејан Благојевић, Палилула-Ниш
  115. Андрија Стојковић, Палилула-Ниш
  116. Марина Гавриловић, Палилула-Ниш
  117. Борис Таков, Палилула-Ниш
  118. Лана Жига, Панчево
  119. Емил Матијевић, Панчево
  120. Дарко Мајсторовић, Панчево
  121. Бојан Петровић, Панчево
  122. Валентина Несторов, Пантелеј-Ниш
  123. Александар Златић, Пантелеј-Ниш
  124. Иван Караџић, Партеш
  125. Радослав Пејчић, Пирот
  126. Мохамед Мохсина, Пирот
  127. Елизабета Павловић, Пирот
  128. Милица Вукашиновић, Прокупље
  129. Александар Петровић, Прокупље
  130. Драган Чарапић, Прокупље
  131. Бранко Радосављевић, Рача
  132. Ивана Томић, Рача
  133. Срђан Марковић, Рача
  134. Александар Бојичић, Раковица
  135. Ненад Ристић, Раковица
  136. Душко Вуксановић, Раковица
  137. Мирјана Билбија, Раковица
  138. Синиша Николић, Ранилуг
  139. Горан Михајловић, Рашка
  140. Данијела Бакула, Рума
  141. Горан Вуковић, Рума
  142. Милош Ковачевић, Савски Венац
  143. Томислав Ђорђевић, Савски Венац
  144. Џеват Адеми, Сента
  145. Јована Лакић, Шид
  146. Мирослав Смиљанић, Шид
  147. Ненад Богићевић, Смедерево
  148. Јасмина Војиновић, Смедерево
  149. Божо Ћоровић, Смедерево
  150. Весна Јеремић Драгојевић, Смедерево
  151. Марко Савић, Смедеревска Паланка
  152. Милица Поштић-Станковић, Смедеревска Паланка
  153. Александра Дејановић, Сомбор
  154. Александар Маротић, Сомбор
  155. Стојан Олујић, Сомбор
  156. Наташа Шијачић, Србобран
  157. Јован Ковачић, Сремска Митровица
  158. Владимир Петрењ, Сремска Митровица
  159. Бојана Новаковић, Сремска Митровица
  160. Бранка Јовановић, Сремски Карловци
  161. Александар Голубовић, Стари Град
  162. Милош Субота, Стари Град
  163. Бојан Ранков, Стари Град
  164. Лидија Човић, Стари Град
  165. Мирјана Латић, Стари Град
  166. Ивица Милосављевић, Штрпце
  167. Жељко Чапеља, Сурчин
  168. Марија Газимировић, Сурчин
  169. Дејан Василијевић, Свилајнац
  170. Зорица Ђорђевић, Свилајнац
  171. Александра Гогић, Свилајнац
  172. Данило Вучковић, Свилајнац
  173. Срђан Тодоровић, Свилајнац
  174. Мирослав Маринковић, Свилајнац
  175. Милан Ђумић, Темерин
  176. Горан Симић, Топола
  177. Александар Глишић, Трстеник
  178. Весна Николић, Трстеник
  179. Драгана Марисављевић, Трстеник
  180. Фадил Ајдиновић, Тутин
  181. Александар Величковић, Власотинце
  182. Драган Стаменковић, Власотинце
  183. Снежана Даскаловић, Власотинце
  184. Жаклина Стојановић, Власотинце
  185. Ивана Ћирић, Врачар
  186. Владан Николић, Врачар
  187. Драган Трајковић, Врачар
  188. Павле Радосављевић, Врачар
  189. Неда Новаковић, Врачар
  190. Славиша Анђелковић, Врање
  191. Марија Ђорић, Врање
  192. Снежана Тасић, Врање
  193. Горан Митић, Врање
  194. Ивица Ђорђевић, Врањска Бања
  195. Марина Јаћимовић, Врањска Бања
  196. Милош Јаћимовић, Врањска Бања
  197. Александар Крунић, Врбас
  198. Бранка Тадић, Врбас
  199. Саша Бурмаз, Врњачка Бања
  200. Снежана Топаловић, Врњачка Бања
  201. Татјана Даничић, Вршац
  202. Маринел Петрика, Вршац
  203. Снежана Воштинаров, Земун
  204. Младен Ерцег, Земун
  205. Срђан Марковић, Земун
  206. Јован Мајски, Земун
  207. Борко Крстић, Земун
  208. Весна Никачевић, Земун
  209. Гордана Јефтић, Земун
  210. Маринко Ђекановић, Земун
  211. Ранко Ђурица, Житиште
  212. Зоран Јованчић, Житорађа
  213. Ивица Тасић, Житорађа
  214. Драгана Милић, Житорађа
  215. Јовица Станисављевић, Житорађа
  216. Немања Марковић, Зрењанин
  217. Срђан Омаљев, Зрењанин
  218. Рудолф Тот, Зрењанин
  219. Анђелија Пешић, Зрењанин
  220. Наталија Ракић, Зрењанин
  221. Павле Јањетов, Зрењанин
  222. Немања Радовановић, Звечан

 

 

Извод из Статута Социјалдемократске странке:

 

 

Скупштина је највиши орган одлучивања у СДС-у.

 

Надлежности
Члан 25.

Скупштина:

 

• доноси Програм и Статут СДС-а;

• доноси Пословник о раду;

• утврђује политику СДС-а, доноси декларације, утврђује смернице и ставове;

• доноси одлуку о чланству СДС-а у међународним политичким асоцијацијама и о удруживању СДС-а у шире политичке савезе у иностранству;

• доноси одлуку о спајању СДС-а са другим политичким странкама или организацијама у нову странку или другу организацију;

• доноси одлуку о мировању делатности или о престанку рада СДС-а, као и о имовини СДС-а у случају престанка рада;

• бира и разрешава потпредседнике/це СДС-а; 

• бира и разрешава изабране чланове/ице Главног одбора.

• бира и разрешава председника/цу Политичког савета;

• бира и разрешава председника/цу и чланове/ице Статутарне комисије. 

• разматра и усваја извештај председника/це СДС-а о раду између две Скупштине;

• разматра и усваја извештај о раду потпредседника/ца између две Скупштине;

• разматра и усваја извештај о раду Политичког савета између две Скупштине;

• разматра и усваја извештај о раду Статутарне комисије између две Скупштине;

• разматра и усваја финансијски извештај који подноси интерни/а ревизор/ка између две Скупштине;

• усваја План интегритета;

• доноси одлуку о опозиву председника/це СДС-а;

• доноси одлуку о опозиву потпредседника/це;

• доноси одлуку о опозиву председника/це Политичког савета
 
• може доносити одлуке из надлежности Главног одбора и Председништва;

• може делегирати послове из своје надлежности Главном одбору или Председништву, изузев послова из надлежности из тачака 6., 7., 8., 9., 10., 17., 18. и 19.

• разматра сва питања од значаја за деловање и рад СДС-а и врши друге послове утврђене Статутом.